HAKKIMIZDA

ADA Müzik Türkiye Müzik endüstrisinin en köklü bağımsız plak şirketlerinden biridir. Bugüne değin yayınladığı 400’ü aşkın albümle bu ülkenin müzik geleneğinin ortaya çıkmasında önemli bir rol oynamıştır.

Halk müziğinden, Türk Sanat Müziğine; rock’tan caz’a; etnik müzikten elektronik müziğe uzanan geniş ölçekli bir repertuara sahip olan ADA, kaliteden ödün vermeyen müzik yayıncılığı anlayışını sürdürmektedir.

Her yıl artık birer klasik olmuş Bülent Ortaçgil, Zuhal Olcay, Bulutsuzluk Özlemi gibi sanatçıların albümlerinin yanısıra genç müzisyenlere de albüm yapma olanağı tanıyarak yayın çizgisini güncelleyen ADA bağımsız şirket olma kimliğini de titizlikle korumaktadır.

Ayrıca bu toprakların tarihsel kültüründen yola çıkarak, müzikal zenginliğimizi kucaklayan farklı dillere ve farklı kültürlere ait müzisyenlerle de çalışan ADA, Kürtçe, Çerkezce, Hemşince, Rumca gibi dillerde de albümler yayınlamaya devam ediyor.

Müzik endüstrisinin ciddi bir kriz yaşadığı bu dönemde kaliteli müzik dinleyicisinin vazgeçemeyeceği bir çizgiyi sürdürmenin zorluklarını anlatmaya gerek yok. Buna karşın ADA “piyasa”nın dayattığı koşullara boyun eğmeyen, tirajdan daha çok müzikal kaliteyi gözeten çizgisini gücü yettiğince sürdürmeye devam ediyor.

ADA bu kimliğiyle bir “okul” olma özelliğini sürdürüyor. Bugün müzik piyasasında var olmaya devam eden bir çok kaliteli sanatçının ilk albümlerinde ADA MÜZİK etiketinin olması bir rastlantı değil. Geride bıraktığı onca yılın sorumluluğuyla ADA yine müzikal derinliği olan albümlere imza atmaya devam edecek.