ALBÜMLER

3 Hürel
3 Hürel - Volüm 1 Plak

1973 yılında kaydedilen ve Türkiye’nin ilk Altın LP ödülünü kazanan 3 HÜREL-VOLUME I yeniden plak formatında yayınlanıyor.

 
Plak, analog kopyalar üzerinden yürütülen titiz bir master hazırlığın (İhsan Apça -ADA STÜDYO) ürünü…  Kapak tasarımı Feridun Hürel tarafından güncellenen VOLUME I, 180 gr olarak basıldı. 
 
Albümde söz ve müzikleri Feridun Hürel’e ait olan 12 3 HÜREL klasiği bulunuyor: Aşk Davası, Ve Ölüm, Haram, Gurbet Türküsü, Anadolu Dansı, Lazoğlu, Madalyonun Ters Yüzü, Diday Dom, Kara Yazı, Gül’e Ninni, Ölüm Al Beni ve Pembelikler.
Onur, Haldun ve Feridun Hürel kardeşler tarafından 1970 yılında kurulan 3 HÜREL, kendilerine özgü bir sound yaratıp sadece kendi ürettikleri şarkıları seslendirerek Türkiye’ye “grup müziği” kavramını getirdi. 3 HÜREL günümüz dinleyicilerinin kulağında hala popülerliğini koruyan birçok hit şarkı üretti. Grubun “Ve Ölüm” şarkısı, bu albümde de yer alan orijinal kaydıyla 2013 yılında Fransız yönetmen Serge Bozon tarafından çekilen “Tip Top” adlı filmin ana müziği oldu.

ALBÜMDEKİ PARÇALAR Albümü Satın Al

ŞARKILAR

LİNKLER

3498 kez görüntülendi.