Ezgi Aktan "Denize Çıkan" 1 Ekim de tüm dijital platformlarda!
27.09.2021

 “Denize çıkan sokakların birinde duyduğum bir kokudasın, henüz kazılmamış bir kaldırımın dibinde yetişen minik yoncasın…” Birileri için kullanılabilecek en naif tasvirlerden… Ezgi Aktan yine bizden, yine duyduğumuz anda gözlerimizde canlanan güzel bir bahar tablosu gibi şarkılarıyla karşımızda.


İki albüm, birbirinden özenli ve zamansız birçok tekliyle 2016 yılından beri singer-songwriter akımının önemli temsilcilerinden biri olarak hayatımızda yer etmiş sanatçı Denize Çıkan isimli EP’sinde yine hem yorumu hem kendine has şarkı yazarlığıyla kulaklarımıza tatlı bir meltem esintisi getiriyor. Dört şarkıdan oluşan EP’de sözü-müziği kendisine ait olan 3 şarkının yanında bir de değerli müzik grubu Mavi Işıklar’ın 1968’de çıkardığı ve döneme damgasını vuran şarkısı İyi Düşün Taşın’ın 9-8’lik düzenlenmiş, çok eğlenceli bir versiyonu da mevcut. Yeniden yorumlamak için özellikle bu şarkıyı seçisinin nedenini; kendi şarkılarıyla yarattığı dünyanın atmosferine çok yakıştığını düşünmesinin yanı sıra “Neşe ile hüzün kardeş; ama ben bu dönemde neşeyi diğer kardeşinden birazcık kayırmak istiyorum; çünkü ona çok ihtiyacımız var.” şeklinde açıklıyor.

Ada Müzik Etiketiyle yayımlanan EP’de gerek düzenlemelerde gerekse çalımlarda Ezgi Aktan’ın yol arkadaşı olarak tabir ettiği sahne ekibinin çoğunun ismini görüyoruz. Denize Çıkan isimli şarkının düzenlemesi Deniz Bayrak’a, İyi Düşün Taşın’ın düzenlemesi Efe Demiryoğuran’a ait. Hayal Değil ve Uyma Onlara’nın düzenleme koltuğunda ise Miraç Yavuz oturmakta. EP’ye ismini veren şarkı olan Denize Çıkan’ın içinde geçen en etkileyici sözlerden biri olan “evin olurum” sözünden hareketle tasarlanmış kapak ise Yunus Dalkılıç’ın güzel gören gözleri ve yetenekli ellerinden… Sanatçının hayatındaki yerini müzikal anlamda güvenli sığınağım diye tanımladığı Gökhan Tümkaya’nın süpervizörlüğünde hazırlanmış olan EP’de tüm miks ve mastering’ler ise Evren Arkman tarafından yapıldı.

Ezgi Aktan “Denize Çıkan” 1 Ekim de tüm dijital platformlarda yayımlanıyor. 


SON EKLENEN 5 HABER