BİYOGRAFİ

Baki Duyarlar

BAKİ DUYARLAR

Baki Duyarlar, 1967’de Istanbul'da doğdu. İlkokul sonrası, bugünkü İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı viyolonsel bölümüne tam zamanlı olarak girdi. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nın bestecilik bölümünde Adnan Saygun ve İlhan Usmanbaş'ın öğrencisi oldu. Küçük yaşlardan beri ilgi duyduğu caz müziğinin akademik eğitimini alabilmek amacıyla 1988’de Hollanda'ya giden Duyarlar, Rotterdam Devlet Konservatuarı caz piyano bölümüne kabul edildi. 1993 yılında Tilburg Devlet Konservatuarı caz piyano bölümünden mezun olduktan sonra beş yıl süre ile Amsterdam, Rotterdam, Den Haag müzik okullarında ders verdi.

1997 yılında Türkiye'ye dönen ve bir çok uluslararası projede görev alan sanatçı, kendi yazdığı müzikleri ile de ABD, Almanya, Avusturya, Belçika, Hollanda, Umman,Hırvatistan, Kazakistan, Portekiz gibi ülkelerin düzenlediği büyük caz festivalleri ve özel konserlerinde yer almaya devam etmektedir.

Albüm ve sahne çalışmalarına İstanbul'da devam eden sanatçı, yurtiçi ve yurtdışındaki konserlerinin yanısıra Bahçeşehir Üniversitesi caz müziği bölümündeki “caz piyano” “caz müziği teorisi’’ ve “ensamble’’ dersleri ile eğitmenlik görevine de devam etmektedir.

Baki Duyarlar