BİYOGRAFİ

Göktay Göksu

1974 yılında Antalya'da doğdu..
Gözlerini 2 yaşına gelmeden gittiği baba memleketi olan Diyarbakır'da açtı.. çocukluğunun ilk yılanlarını geçirdiği şehri, ailesinin verdiği bir karar ile daha iyi bir gelecek için ilkokul sonrası terk ederek İzmir'e göç etti..
Orta okul, lise ve üniversite hayatını İzmir'de Karşıyaka'da geçirdi.. bu dönem, çocukluk yıllarından beri içinde büyüttüğü resim ve müzik olgusunun gerçeğe dönüşmeye başladığı yıllar oldu..

Lise yıllarındaki rock-heavy metal macerası, abisi Okyay Göksu'nun Doğan Canku'yu dinleyerek merak sardığı flamenko gitar ve teknikleriyle tanışması sonrası son buldu ve yönünü tamamen flamenco gitara çevirdi..
Bu arada resim tutkusu onu Güzel sanatlar fakültesine yönlendirmiş, kazanmayı hak ettiği 9 Eyül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı bölümünü, keyifle geçirdiği 3 yılın ardından diğer tutkusu olan müzik uğruna yarıda bırakarak abisi (malabadi) ile birlikte İstanbula göç etti..

Göktay Göksu 1993 yılında abisi Okyay Göksu ile kurdukları Malabadi gurubu ile yıllar süren bu yolculuk sonrasında -bakınız malabadi- ilk tekli çalışmasıyla kendini deniyor..
Göktay Göksu hala müzik ve resim arasında gider gelir ve hala Malabadi'de çalar, söyler, üretir..