BİYOGRAFİ

Serdar Kemal
Türk Halk Müziği sanatçısı olan babasının da desteğiyle 1993 yılında Erdal Erzincan’dan bağlama dersleri alarak müzik hayatına başlayan Serdar Kemal İstanbul doğumludur.1997 yılında İ.T.Ü Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nda açılan giriş sınavını kazanarak,Temel Bilimler bölümünde Üniversite eğitimine başlayan Serdar Kemal aynı yıl bazı özel kurumlarda bağlama dersleri vermeye başladı.
Bağlamadaki Şelpe tekniğini geliştirerek birçok sanatçının, albümlerinde ve konserlerinde yer aldı. Devlet Tiyatrolarında sahnelenen ve müziklerini Timur Selçuk’un senaryo ve rejisini Mehmet Akan’ın yaptığı ’’Bedreddin’’ isimli oyunun orkestrasında görev yaptı aynı oyunun piyasaya çıkan müzik CD sinde, Timur Selçuk’la çalıştı. 2005-2008 yılları arasında Haliç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yüksek lisans eğitimini tamamladı.
 
2007 yılında müzik direktörlüğünü kendisinin yaptığı ve ilk solo albümü olan ’’Serden Türküler’’ i piyasaya çıkardı. Ayrıca ’’Kardeş Nereye-Mübadele”, ’’Oyunlarla Yaşayan Şehir” isimli belgesellerin ve “Hayırsız Olay” isimli tiyatro oyununun müziklerini yaptı. Orhan Veli ve Sabahattin Ali’nin yanı sıra Pir Sultan Abdal şiirinden bestelerinin bulunduğu ve Volkan Konak, Erdal Erzincan gibi usta müzisyenlerin düetlerinin de bulunduğu ’’Duru’’ albümü Ada Müzik etiketi ile müzik severlerin beğenisine sundu. Avrupa’nın bir çok kasabasında workshoplar ve festivallere katılan sanatçı İstek Vakfı Acıbadem kampüsünde müzik öğretmenliği yapmaktadır. 
Müzik Yönetmenliğini kendisinin yaptığı 3.solo albümü "Herkesin Bir Türküsü Var" ile müzikseverlerin gönlündeki yerini almaya hazırlanıyor.