Fazıl Say'ın Büyük Başarısı
27.07.2017

Fazıl Say; ECHO Klassik 2017 ödülünün sahibi oldu 

 
Klasik müzik dünyasının en önemli ve prestijli müzik ödülü olan ve bu yıl 25’incisi düzenlenen ECHO Klassik‘in; bu yılki sahiplerinden biri de dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say oldu. 
 
Say; Salzburg’un ünlü konser salonu Mozarteum‘da gerçekleştirdiği altı cd’den oluşan ve Warner Music etiketiyle dünyada,Türkiye’de ise Ada Müzik etiketiyle yayınlayan Mozart Complete Piano Sonatas albüm kaydı ile, Echo Ödülleri Solo Albüm (17’nci ve 18’inci yüzyıl eserleri  ve öncesi ) piyano kaydı kategorisinde ödül aldı. 
 
ECHO Klassik 2017  ödül töreni  ; 29 Ekim 2017 tarihinde  Hamburg’un ünlü konser salonu Elbphilharmonie ‘de gerçekleşecek ve Alman TV kanalı ZDF ‘de canlı  yayınlanacak. 
 
Say’ın aldığı Echo Ödülü’nün yanı sıra; trompet sanatçısı Gábor Boldoczki de son albümünde Say’ın yazdığı trompet konçertosunu seslendirerek Echo Ödülü’nde en iyi enstrümanist ( trompet ) kategorisinde ödüle  layık görüldü. 
 
Bugüne kadar dört kez Echo Ödülü’nün sahibi olan Fazıl Say; daha önce 2012 yılında “İstanbul Senfonisi” adlı eseriyle; 2008 yılında keman sanatçısı Patricia Kopatchinskaja ile yaptığı “ Say  / Kopatchinskaja: Beethoven Ravel Bartok Say “ albümüyle;  en iyi oda müziği ödülüne, 2001 yılında ise; Stravinski 'Bahar Ayini' kaydı icrası ile en iyi yorumcu ödülünü almıştı.
 

SON EKLENEN 5 HABER

Fazıl Say