Gürol Ağırbaş’ın “Bas Şarkıları 3” albümü Plak Formatında Yayımlanıyor
12.04.2019

Albümde Gürol Ağırbaş’a Türkiye’nin çok değerli yorumcuları; Birsen Tezer, Bülent Ortaçgil, Ceylan Ertem, Elif Çağlar Muslu, Hüsnü Arkan, Jehan Barbur ve Şevval Sam eşlik ediyor. Akın Eldes, Aydın Karabulut, Birol Ağırbaş, Derin Bayhan, Emre Tankal, Sinan Cem Eroğlu, Tarık Aslan, Arıkan Sırakaya ve Cihan Güvenç ise emeği geçen diğer isimler…


Albümün açılış şarkısı Derun, Elif Çağlar Muslu, Birsen Tezer, Ceyl’an Ertem, Jehan Barbur ve Şevval Sam’ın sesiyle hayat buluyor. Albüm, Hüsnü Arkan’ın sözleri yazdığı ve Birsen Tezer ile birlikte söylediği Sevda Eskisi ile devam ediyor. Renklendi Kokular’da Cey'lan Ertem, Hal’den Hale’de Jehan Barbur var; sesi ve sözleriyle… Plağın A yüzü İlayda Şarkısı ile kapanıyor.


Plağın B yüzü Şevval Sam’ın yorumladığı Plüto ile açılıyor. Bülent Ortaçgil, sözlerini yazdığı Yüz Sekiz’i Jehan Barbur ile birlikte söylüyor. Alaturka Bossa’da yorumcu olarak yine Birsen Tezer var. Dilemma’da Gürol Ağırbaş’ı ilk kez vokal yorumuyla dinliyoruz. Ve albümün kapanış şarkısı Koşan Çocuk, 1972 yılındaki 45’lik kaydıyla baba Salim Ağırbaş’ı, Birol ve Gürol Ağırbaş kardeşlerle buluşturuyor.


Zengin yorumcu ve müzisyen kadrosuyla birçok ilde sahneye de taşınan Bas Şarkıları-3, şimdi plak formatıyla dinleyicisinin karşısında…180 gr olarak basılan plağa, bugünden itibaren esenshop.com üzerinden ulaşmak mümkün. Plak, 16 Nisan Salı gününden itibaren müzik marketlerde olacak.

 


SON EKLENEN 5 HABER

Gürol Ağırbaş