Selva Erdener’den Yeni Single; Erik Dalı
16.07.2021

SELVA ERDENER’DEN TÜRKİYE’DE DENENMEMİŞ “ERİK DALI” YORUMU…

Alternatif projelere ses veren Selva Erdener, yeni teklisinde, sevilen türkü “Erik Dalı”’nı yorumlayarak yine fark yaratıyor. Sanatçı bu yorumunda, türkünün melodik yapısını bozmadan, incelikli bir karışım yapmış. Çeşitli müzik türlerinin etkileriyle; Jazz, klasik, funk retro tınılarında, enteresan bir yorumla sevilen türküyü daha da zenginleştirmiş.

Selva Erdener’e vokallerde; Arda Aktar, Emre Akkuş ve Gürhan Gürgen eşlik ediyor. Bu eserin aranjörlüğünü Los Angeles’ta yaşayan ödüllü besteci Cem Oslu yaptı. Kayıtlar Arın Baykurt tarafından stüdyo Babajim’de, perküsyon ve vokal kayıtları ise Abdurrahman Tarikçi tarafından stüdyo Tını da yapıldı. Piyano ve Keyboard’da Cem Oslu, Percussion’da Burak Çakır bulunuyor. Mix ve mastering ise Pieter Snapper, kapak tasarımı ise Evren Tural tarafından yapıldı.

Selva Erdener’e, yönetmenliğini Banu Sıvacı’nın üstlendiği klipte ünlü bale dansçısı Erhan Güzel ve dansçılar Gizem Topal, Ezgi Aktay, Ceyda Ünsal, Mert Dean, Alican Sünneli dansları ile eşlik ediyor.

Çekimleri Esma Sultan yalısında yapılan klipte, Selva Erdener ve Erhan Güzel’in kostümleri ünlü modacı Ümit Ünal tarafından tasarlandı.

Alternatif projelerle dinleyicilerini hep şaşırtan Selva Erdener’in, müzik birikimiyle keyifli “Erik Dalı” yorumu Ada Müzik etiketiyle 16 Temmuz da tüm dijital platformlarda yayımlandı.


SON EKLENEN 5 HABER