Senem Demircioğlu-İklim Tamkan, İlk Atlas Plak formatı ile 30 Temmuz da Çıkıyor
28.07.2021

 İlk Atlas / Senem Demircioğlu-İklim Tamkan şimdi LP formatında!

Senem Demircioğlu ve İklim Tamkan’ın Fazıl Say prodüktörlüğünde kaydettikleri albümleri “İlk Atlas” şimdi plak formatında yayımlanıyor.
“İlk Atlas” içerisinde Behçet Aysan, Metin Altıok, Cemal Süreya, Edip Cansever ve Ahmet Erhan şiirlerinin, Fazıl Say, Ajlan Akyüz, Doğan Duru, İklim Tamkan-Senem Demircioğlu besteleriyle buluştuğu 10 parça yer alıyor.

Fazıl Say ‘ın sözleri ile “İlk Atlas”;
“Senem Demircioğlu ve İklim Tamkan uzun yıllardır tanıdığım, takip ettiğim, konserlerimde, kayıtlarımda, projelerimde yer verdiğim, olağanüstü özelliklere sahip iki genç müzisyen… Onların bu albümü yapmasında yol gösterici oldum, kayıtlar aşamasında sık sık stüdyoya gidip onları yönlendirdim ve bununla gurur duydum. Çünkü yaptıkları albüm, sonuç olarak hem müzikal açıdan hem de ülkemizin kültürü açısından değerli ve kalıcı bir çalışma oldu. Eminim bu albüm tüm müzikseverlerin dikkatini çekecektir.
Puslu ve ifadeli sesi ile genç mezzosoprano Senem; Behçet Aysan’ın, Metin Altıok’un, Cemal Süreya, Edip Cansever ve Ahmet Erhan’ın derin dizelerine anlam kattı, yorumculukta bazı ilkleri başardı.
Sadece değerli bir piyanist olmakla kalmayıp doğaçlama sınırlarını da yoklayan İklim ise, şiir ile müziğin dokusunun içtenlikli ve doğal buluşmasını sağladı.
Dinleyeceğiniz şarkılar, söz/müzik ve yorumlanış açısından oldukça yüksek bir düzeyde…
Benim iki şarkımı da değişik bir şekilde yorumladılar ve bu eserler çok hoşuma gitti.
İki genç sanatçıya başarılar diliyorum.
Yolları açık olsun.”


SON EKLENEN 5 HABER